"Velestovo House" Апартмани

Апартманите Velestovo House, се сместени на тивка локација во националниот парк Галичица. Нудат волшебен поглед на Охридското езеро, стариот дел од градот, Самоиловите тврдини...
Нудат 18 модерни и елегантни апартмани, секој со засебна голема тераса со поглед на Охридското езеро, Стариот дел од градот, Самоиловите тврдини... Сите располагаат со безжичен интернет, ЛЦД ТВ со кабелски приклучок, комплетно опремена кујна и засебно купатило со туш кабина и фен за коса. Сите апартмани се климатизирани и звучно изолирани.

Во склоп на објектот е обезбеден и паркинг простор.

Св. Климент Пантелејмон - Плаошник, Самоиловите тврдини, Антички театар, се само на 4км. од апартманите. На само 13 км. од Velestovo House се ноаѓа Аеродромот Св. Апостол Павле.

Во склоп на апартманите има и Лоби бар, во кој туристите можат да се релаксираат, да гледаат ТВ, да се освежат со пијалок и кафе.